National Web Browser مرورگر ملی وب

National Web Browser
مرورگر ملی وب
مرورگر وب نرم افزار کاربردی برای بازیابی ، ارائه شده است ، تراورس و منابع اطلاعاتی در شبکه جهانی وب است. منابع اطلاعات از طریق شناسه یکنواخت منبع (نشانی اینترنتی) و ممکن است در یک صفحه وب ، عکس ، ویدئو ، و یا قطعه دیگری از محتوای شناخته شده است. [1] لینک موجود در منابع را فعال کاربران به راحتی حرکت به مرورگرهای خود را به منابع موجود است. 
اگر چه مرورگر در اصل در نظر گرفته شده برای دسترسی به شبکه جهانی وب ، آنها همچنین می توانند دسترسی به اطلاعات فراهم شده توسط سرویس دهنده وب را در شبکه های خصوصی یا فایل در فایل سیستمهای مورد استفاده قرار گیرد. بعضی از مرورگرها نیز استفاده می شود را می توان برای ذخیره کردن منابع اطلاعاتی را به سیستم های فایل. 

تاریخچه مرورگر وب 
WorldWideWeb برای بعد ، در سال 1991 منتشر شد ، اولین مرورگر وب بود. [2] 
تاریخچه مرورگر وب باز می گردد به اواخر 1980s ، هنگامی که از فن آوری های مختلف پایه و اساس اولین مرورگر وب ، WorldWideWeb ، توسط تیم برنرز لی در سال 1991 گذاشته شد. این مرورگر را گرد هم آورده مختلف از نرم افزار موجود و فن آوری های جدید و سخت افزار. 
تد نلسون و داگلاس Engelbart توسعه مفهوم ابرمتن مدتها قبل از برنرز لی و سرن. این هسته شبکه جهانی وب تبدیل شد. برنرز لی می کند اذعان سهم Engelbart نیست. 
معرفی موزائیک NCSA مرورگر وب در سال 1993 -- یکی از مرورگرهای گرافیکی وب 1 -- منجر به انفجار در استفاده از وب است. مارک Andreessen ، رهبر تیم موزائیک در NCSA ، به زودی آغاز شده شرکت خود ، به نام نت اسکیپ ، و آزاد موزائیک ، نت اسکیپ در سال 1994 تحت تاثیر ، که به سرعت محبوب ترین جهان مرورگر ، حسابداری برای 90 درصد از همه استفاده از وب در شد به اوج خود (نگاه کنید به سهم استفاده از مرورگر وب). 
مایکروسافت خود را با مرورگر اینترنت اکسپلورر در سال 1995 پاسخ داد (نیز به شدت تحت تاثیر موزائیک) ، آغاز صنعت جنگ مرورگر 1. با بسته بندی اینترنت اکسپلورر همراه با ویندوز ، مایکروسافت توانست اهرم سلطه خود را در بازار سیستم عامل را بر بازار مرورگر وب ؛ سهم اینترنت اکسپلورر استفاده در بیش از 95 درصد سال 2002 رسید. [3] مرورگر اینترنت اکسپلورر تا 60 درصد سهم استفاده از مرورگر تا آوریل 2010 با توجه به نرم خالص. [4] 
اپرا برای اولین بار در 1996 ظاهر شد ، هرچند که تا به استفاده گسترده بدست آمده هرگز ، با داشتن 2 درصد از سهم استفاده از مرورگر تا آوریل 2010 ، [4] آن را تا به سهم قابل توجهی از سرعت رو به رشد تلفن همراه در بازار مرورگر وب ، که از پیش نصب شده در بیش از 40 میلیون تلفن. همچنین موجود در چندین سیستم های جاسازی شده ، از جمله نینتندو را بازی کنسول رشته مهندسی. 
در سال 1998 ، نت اسکیپ راه اندازی شد برای تبدیل شدن به چه بنیاد موزیلا در تلاش برای تولید رقابتی با استفاده از مرورگر متن باز مدل نرم افزار است. که در نهایت تبدیل به مرورگر فایرفاکس ، که توسعه زیر قابل احترام و تکامل در حالی که هنوز در مرحله بتا توسعه ؛ مدت کوتاهی پس از آزادی از فایرفاکس 1.0 در اواخر سال 2004 ، فایرفاکس (تمام نسخه) برای اختصاص 7.4 درصد از استفاده از مرورگر. [3] به عنوان از آوریل 2010 ، فایرفاکس تا 25 درصد از سهم مصرف [4] 
سافاری اپل تا به حال انتشار بتا خود را برای اولین بار در ژانویه 2003 ؛ تا اکتبر 2009 ، این سهم غالب حاضر در وب سایت اپل مبتنی بر حسابداری برای کمتر از 5 ٪ از بازار مرورگر تمام تا آوریل 2010 [4] ارائه آن موتور نام WebKit ، همچنین در مرورگرهای استاندارد از چندین سیستم عامل تلفن همراه در حال اجرا ، از جمله سیستم عامل آیفون ، گوگل اندیشه ، نوکیا S60 و پالم WebOS. 
شرکت کننده های اخیر عمده به بازار مرورگر WebKit مبتنی بر گوگل کروم است ، برای اولین بار در سپتامبر 2008 منتشر شد. در آوریل سال 2010 ، آن را تا 7 درصد از سهم مصرف [4] 

تابع 
هدف اولیه از مرورگر وب است که به منابع اطلاعاتی را به کاربر. این فرایند هنگامی شروع میشود که ورودی های کاربر شناسه یکنواخت منبع (نشانی اینترنتی) ، برای http://en.wikipedia.org/ به عنوان مثال ، به مرورگر. پیشوند از یک آدرس مشخص چگونه یک آدرس خواهد بود تعبیر شده است. رایج ترین نوع استفاده از یک آدرس شروع می شود با http:and شناسایی منبع به بیش از پروتکل انتقال ابرمتن (HTTP) بازیابی شده. همچنین بسیاری از مرورگرهای مختلف از پیشوندهای دیگر ، مانند صفحه ی پشتیبانی : برای صفحه ی ، ftp:for پروتکل انتقال فایل ، و فایل : برای فایل های محلی است. پیشوندهای که مرورگر وب نمیتوانید به طور مستقیم رسیدگی اغلب خاموش به برنامه دیگری دست به طور کامل. به عنوان مثال ، mailto : آدرسهای معمولا به صورت پیش فرض کاربر گذشت ایمیل نرم افزار و اخبار : نشانیهای اینترنتی به کاربر پیش فرض گروه خبری خواننده منتقل می شود. 
در مورد http ، صفحه ی ، فایل ، و دیگران ، یک بار تا به منابع مرورگر وب بازیابی شده است آن را ندارید. اچ است به موتور چیدمان مرورگر گذشت از نشانه گذاری به سند تعاملی تبدیل شده بود. گذشته از اچ ، مرورگرهای وب به طور کلی می تواند هر نوع محتوایی که می تواند بخشی از یک صفحه وب برای نمایش ندارد. اکثر مرورگرها می توانند تصاویر ، صدا ، ویدئو ، صفحه نمایش و فایل های XML و اغلب پلاگین برای حمایت از برنامه های فلش و اپلتها جاوا. پس از برخورد به یک فایل از نوع پشتیبانی نشده و یا به یک فایل که قرار است تا دانلود شود و نه نمایش داده شده ، باعث مرورگر کاربر ذخیره کردن پرونده بر روی دیسک. 
تعاملی را در صفحه وب می تواند توسط جاوا اسکریپت ، عرضه می شود که معمولا نیاز به پلاگین نیست. جاوا اسکریپت می تواند همراه با تکنولوژی های دیگر مورد استفاده قرار می دهد "زندگی" تعامل با سرور صفحه وب از طریق آژاکس. 
منابع اطلاعات ممکن است لینک به منابع دیگر اطلاعاتی داشته باشد. هر لینک شامل یک آدرس از یک منبع به رفتن گرفته است.هنگامی که لینک کلیک ، مرورگر navigates به منابع مشخص شده در پیوند است هدف یک آدرس و روند آوردن مطالب به کاربر دیگر آغاز می شود. 

امکانات 
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع ، نگاه کنید به مقایسه مرورگرهای وب است. 
مرورگرهای وب از ویژگی های موجود در حداقل ، مبتنی بر متن با پشتیبانی از رابط های کاربری لخت ، استخوان ها را برای کاربر به اچ غنی محدوده واسط حمایت از طیف گسترده ای از فرمت های فایل ها و پروتکل. مرورگرهای وب شده است که شامل اجزای اضافی برای پشتیبانی از ایمیل ، اخبار یوزنت ، رله و اینترنت چت (آیآرسی) ، گاهی به عنوان مراجعه کننده "سوئیت اینترنت" و نه صرفا "مرورگرهای وب" [5] [6] [7] 
همه مرورگرهای وب بزرگ اجازه می دهد کاربر برای باز کردن منابع اطلاعاتی متعدد در عین حال ، چه در پنجره مرورگر های مختلف و یا در تب های مختلف همان پنجره. مرورگرهای عمده شامل مسدود کننده های پاپ آپ برای جلوگیری از پنجره های ناخواسته را از "ظاهر می" بدون رضایت کاربر است. [8] [9] [10] [11] 
اکثر مرورگرهای وب می توانید لیستی از صفحات وب که کاربر bookmarked به طوری که کاربر می تواند به سرعت آنها را به بازگشت ندارید. نشانکها نیز به نام "مورد علاقه" در اینترنت اکسپلورر. علاوه بر این ، تمام مرورگرهای وب بزرگ را نوعی ساخته شده در وب aggregator خوراک. در موزیلا فایرفاکس و وب به عنوان "نشانه زندگی می کنند" و رفتار مانند پوشه مربوط به بوک مارک ها نوشته های اخیر در خوراک [12] در قالب اپرا ، خواننده خوراک سنتی است که شامل فروشگاه و نمایش محتویات غذا [13] 
علاوه بر این ، بیشتر مرورگرها را می توان از طریق پلاگین بلند ، اجزای قابل دانلود است که ارائه ویژگی های اضافی. 
[ویرایش] رابط کاربری 
اکثر مرورگرهای وب بزرگ دارند این عناصر رابط کاربر مشترک : [14] 
برگشت و رو به جلو دکمه برای رفتن به منبع قبلی ارسال شده و دوباره به جلو. 
تازه کردن و یا بارگذاری مجدد دکمه بارگذاری مجدد منابع جاری است. 
دکمه توقف را باطل بارگیری منابع. در برخی از مرورگرها ، دکمه توقف را با دکمه بارگذاری مجدد هم ادغام شدند. 
کلید خانه را به به صفحه اصلی بازگشت به کاربر 
به نوار آدرس ورودی یکنواخت شناسه منبع (نشانی اینترنتی) از منابع مورد نظر آن را ندارید. 
نوار جستجو به شرایط ورودی به موتور جستجو 
نوار وضعیت برای نشان دادن پیشرفت در بارگزاری منابع و همچنین یک آدرس از لینک ها وقتی که مکان نما hovers بر آنها ، و صفحه قابلیت زوم. 
عمده مرورگرها نیز دارای ویژگی های افزایشی را برای جستجو در درون صفحه وب. 
[ویرایش] خصوصی و امنیتی 
بیشتر مرورگرها پشتیبانی از HTTP امن و ارائه راه های آسان و سریع برای پاک کردن حافظه نهان وب ، کوکی ها ، و مرور تاریخ. برای مقایسه آسیب پذیری های امنیتی در حال حاضر مرورگر را ببینید مقایسه مرورگرهای وب است. 
[ویرایش] پشتیبانی از استاندارد 
در اوایل مرورگرهای وب پشتیبانی تنها نسخه بسیار ساده اچ تی ام ال توسعه سریع مرورگرهای وب اختصاصی به توسعه گویش غیر استاندارد اچ منجر شد ، که منجر به مشکلات با ایجاد قابلیت همکاری. مرورگرهای پیشرفته وب پشتیبانی ترکیبی از استانداردهای مبتنی بر و بالفعل و اچ XHTML ، که باید در همانگونه توسط همه مرورگرها ارائه شده دارد. 

پورتال اینترنتی 
جنگ مرورگر ها 
مقایسه مرورگرهای وب 
Geobrowsing 
مجموعه اینترنتی 
موتور طرح بندی 
فهرست مرورگرهای وب 
مرورگر موبایل 
گاهشمار مرورگرهای وب 
میزان استفاده از مرورگرهای وب

Comments

Popular posts from this blog

MapReduce Framework Optimization

Photography Idea Retrieval